5 نکته مهم در انتخاب سازنده که نمیدانستید

ممکن است افراد زیادی وجود داشته باشند که یا خانه قدیمی و کلنگی داشته باشند و یا زمین که مایل هستند آن را بسازند بنابراین باید یا خود بودجه و مهارت کافی برای ساخت آن داشته باشند و یا یک شریک خوب  و قابل اعتماد جهت عقد قرار داد شراکتی پیدا کنند.

در ادامه ما با نکات مهمی که باید قبل از انتخاب سازنده به آن توجه داشته باشید اشاره خواهیم کرد.

برای انتخاب یه سازنده باید به چند نکته مهم توجه کنید

1- در ابتدا سعی کنید نمونه کارهای قبلی سازنده را بررسی و تجزیه تحلیل نمایید که آیا از نظر نقشه، متریال و نوع اجرا از کیفیت برخوردار است و یا خیر! حتی  زیر ساخت‌های که قابل رویت نیز هستند را بررسی کنید. مانند تأسیسات آب، برق و…

2- در مورد اعتبار سازنده تحقیقات به عمل آورید در این مورد در ویدیو موجود به طور مفصل توضیح ارائه شده است.


بیشتر بخوانید:چطور برای پروژه‌های مشارکت در ساخت سازنده انتخاب کنیم؟


3- مهترین موردی که در انتخاب سازنده باید مورد بررسی قرار گیرد توان مالی آن می‌باشد. به این صورت که آیا از پروژه قبلی واحد برای فروش و تأمین مالی دارد‌ یا خیر! همچنین باید این نکته را هم در نظر بگیرید که نباید واحدهای در حال ساخت پیش فروش شوند.

4- سعی کنید قبل از اجرای پروژه حتماً نقشه را بررسی کنید زیرا  اکثر سازنده‌ها از نقشه‌های مشابه پروژه قبلی استفاده می‌کنند در نتیجه باید توجه داشته باشید که تمام نکات در نقشه اعم از استفاده از تمامی فضاها و نور خوب در آن رعایت شده است.

5- کیفیت مصالح باید به تأیید مالک برسد به این صورت که سازنده باید لیستی از تمامی مصالح مورد استفاده برای شما تهیه و ارسال نمایید و در صورت تأیید آن را استفاده کند.

تعهدات سازنده قرارداد :

  • دارا بودن صلاحیت فنی و همچنین امکانات
  • اجرا و تحویل به موقع
  • بیمه نمودن ساختمان
  • داشتن رزومه و سابقه کاری مطلوب

سخن آخر

همیشه سعی کنید برای پروژه‌های بزرگ یک سازنده معتبر را به همراه یک تیم حرفه‌ای انتخاب کنید که متخصص باشند و همچنین از سازنده این درخواست را نیز داشته باشید که در جلسات همراه با معمار و مهندس فنی حضور پیدا کند.

پیشنهاد برای شما

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه