مونوپل کردن ملک

درمورد مونوپل کردن فروش ملک چه می دانید؟ اگر شما هم قصد فروش ملک خود را دارید، تا آخر مقاله همراه ما باشید تا تعریف مونوپل کردن و مزایای آن را برای شما بگوییم.

مونوپل کردن ملک چیست؟

اصلاح مونوپل کردن در کار املاک یعنی شما فروش ملک خود را به صورت انحصاری به یک مشاور یا آژانس املاک می سپارید و تمام فرایند فروش را از طریق آن فرد یا آژانس دنبال می کنید که مزیت های زیادی برای مالک دارد. به این صورت، آژانس املاک اطمینان حاصل می‌کند که فروشنده این ملک را در سایت های فروش همچون دیوار آگهی نکرده و در اختیار سایر مشاورین املاک قرار نمی‌دهد. در صورت مونوپل کردن، آژانس مورد نظر روی ملک شما به شکل ویژه‌ای کار می‌کنند تا ملک با سرعت بیش‌تر و با شرایط بهتری به فروش برسد.

ملک خود را مونوپل کنیم یا نه؟

شاید به نظر برسد که مونوپل کردن ملک خود کار اشتباهی است و به جای آن می توان ملک خود را آگهی کرد و علاوه بر آن به تمام دفاتر املاک، فروش آن را سپرد تا کانال های بیش تری برای فروش در اختیار داشت، اما در واقع این طور نیست. مونوپل کردن کار فروش ملک چند مزیت برجسته خواهد داشت که در ادامه آن ها را بیان می کنیم:

· بازدهی بیش تر

زمانی که یک آژانس املاک، فروش انحصاری ملک شما را در اختیار داشته باشد با خیال راحت از تمام ابزارهای تبلیغاتی و ارتباطی خود برای فروش ملک استفاده می کند؛ زیرا خیال مشاور راحت است که وقت و هزینه ای را که صرف می کند، هدر نمی رود و به طور مثال این گونه نیست که پس از صرف وقت و هزینه بسیار، آژانس دیگری ملک را بفروشد. خصوصا اگر آژانسی که با آن قرارداد فروش مونوپل ملک خود را می بندید، آژانس بزرگ و قدرتمندی باشد که در این صورت، استفاده کردن از تمام توان تبلیغاتی آن می تواند بسیار به نفع شما باشد.

· مشتریان بهتر

مزیت دیگر مونوپل کردن این است که، متقاضیان ملک توسط آژانس املاک طرف قرارداد شما فیلتر می شوند و تنها به کسانی که توان خرید ملک شما را دارند، وقت بازدید می دهند. به این ترتیب، وقت شما بی دلیل برای هماهنگی بازدیدها تلف نمی شود و در ساختمان نیز ترددهای بی نتیجه اتفاق نمی افتد.

· فروش به قیمت مورد نظر

مزیت دیگر مونوپل کردن این است که ملک خود را به قیمتی که می خواهید می فروشید، ولی در وضعیتی که چند آژانس مختلف روی آن کار می کند، هرکدام به این دلیل که مشتری را به نفع خود راضی کنند، قیمت ملک را به قیمت پایین تری از قیمت واقعی آن می گویند. در این رقابت اتفاقی که می افتد این است که قیمت ملک شما خراب می شود، ولی در حالت مونوپل، مشتری تنها از طریق یک کانال یک قیمت مشخص را دریافت می کند و قیمت ملک شما پایین کشیده نمی شود.

در مجموع، شاید فکر کنید که مونوپل کردن نوعی محدود کردن فروش ملک است، اما اگر مزایای این روش را بدانید قطعا شما نیز ترغیب می شوید که ملک خود را تنها از یک کانال و بدون دردسر بفروشید. البته لازم است که درمورد آژانسی که برای مونوپل کردن ملک خود انتخاب می کنید، حسابی تحقیق کنید و مطمئن شوید که توانایی های لازم برای انجام این کار را دارند و توان تبلیغاتی و ارتباطی آن ها به قدر کافی بالا است.

پیشنهاد برای شما

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه