تو کوچه ای که مدرسه داره خونه اجاره کن

 

قبول داریم؛ عنوان مقاله کمی غلط ‌انداز است؛ اما از یک مثال مهمی حکایت می کند که به تجربه ثابت شده است که بسیاری از افراد نسبت به آن بی ‌تفاوت هستند. در این مقاله از املاک ایوان در مورد یک سری از تابو های خرید یا اجاره ملک صحبت می کنیم که امکانش هست که به آن ها به چشم دیگری هم نگاه کرد تا شاید دیگر تابو نباشند. به عنوان مثال، این که می شود با خیال راحت و بدون هیچ نگرانی، تو کوچه ‌ای که مدرسه داره خونه اجاره کرد و اتفاقاً راضی هم بود.

جست و جوی ملک و خانه مسکونی

پیشنهاد های ملک و آپارتمان های مسکونی را در تعداد زیادی از سایت های اینترنتی می توان یافت. در روزنامه های محلی نیز آگهی های بنگاه های معاملات املاک چاپ می گردند. بعضی از مالکان و صاحبان خانه، آگهی های خود را بر روی کاغذ هایی نوشته و در فروشگاه ها یا مکان های دیگر ( به عنوان مثال دیوارهای شورای محلی)‏‏‏‏‏‏‏ به تابلو های ویژه و خصوص این کار می چسبانند. ولی بسیاری از خانه های مسکونی هم به طور عمومی آگهی نمی شوند. بنابراین توصیه می شود در این باره با آشنایان و دوستان خود مشورت و بسیار پرس وجو کنید.

برخی از تابو های خرید یا اجاره ملک

1.پیدا نکردن ملک خوب

امکان دارد دفتر مشاور املاکی که بابت خرید ملک به آن مراجعه می‌کنید در ابتدا به شما گزینه ‏های فروش بسیاری معرفی کند که این مسئله ممکن است شما را سردرگم کند و به درستی نتوانید تصمیم بگیرید. بنابراین بهتر است پیش از مراجعه به مشاور املاک، ویژگی‏ های ملکی که می ‏خواهید اجاره یا خریداری کنید را روی یک برگه کاغذ بنویسید و زمان بررسی گزینه‏ ها به هر یک از آن ها امتیاز دهید.

2.نا آشنایی به سند و مدارک ملک

ترس اصلی خریداران اغلب در مورد جعلی نبودن سند خانه، مالکیت واقعی ملک و فرد فروشنده است. برای حل این مشکل افراد می ‌توانند با مراجعه به دفاتر اسناد رسمی و ارائه سند ملک انتخابی، پاسخ سؤالات خود را دریافت و متناسب با آن، نسبت به انجام معامله اقدام کنند. همچنین، می توانید به راحتی با مشاورین ما از طریق سایت ایوان ارتباط برقرار کنید و تمامی ابهامات خود در این باره را رفع نمایید.

3.ترس از پرداخت بیش تر از قیمت واقعی

بسیاری از خریداران یا اجاره کنندگان نگران این مسئله هستند که مبلغی بیش تر از قیمت واقعی را برای ملک پرداخت ‏کنند. گاهی اوقات فروشنده یا صاحب خانه بیش از آنچه ملک ارزش دارد درخواست می ‏کند. تنها راه حل برای این موضوع، انجام تحقیقات کافی پیش از تصمیم ‏گیری درباره خرید یا اجاره ملک است. برای این کار قیمت های منطقه را بررسی کنید و با یک متخصص مشورت کنید.

4.مشکل ‏دار بودن ملک

امکان دارد شنیده‏ باشید که خریدار بعد از پرداخت بهای ملک متوجه شده‏ است، ملک خریداری‏ شده و یا مالک آن با یک یا چند مشکل حقوقی بزرگ مواجه است. برای رفع این مشکل، متقاضیان خرید و فروش املاک می‌ توانند به ‌جای تنظیم قراردادهای عادی، به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کرده و از همان ابتدا معامله خود را در دفاتر اسناد رسمی تنظیم کنند.

5.ترس از یک روند پیچیده

با شما رو راست باشیم، روند خرید خانه راحت نیست. خرید خانه یا حتی اجاره آن یکی از استرس‏ زا ترین اتفاقاتی است که در زندگی خود با آن مواجه می‏ شوید. برخی از مردم چنان احساس ضعف می‏ کنند که از خرید خانه فرار می کنند و یا این که تا جایی که می توانند این کار را به تعویق می ‏اندازند. به طور کلی، انتظار نمی‏ رود که یک فرد عادی همه چیز را در مورد روند خرید یا اجاره خانه بداند. در حقیقت، افراد باید با راهنمایی یک مشاور با تجربه و متخصص، خرید یا اجاره ملک خود را انجام دهند.

پیشنهاد برای شما

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه