Preloader images
A1amlak.com | چند لحظه صبر نمایید

تامین امنیت خانه در زمان سفر

چالش تأمین امنیت خانه در زمان سفر

امنیت و آسایش در محیط زندگی، همواره یکی از دغدغه‌ها و آرزوهای بشر بوده است. به همین منظور بشر امروزی معمولاً از ابزارآلات مختلفی برای تأمین امنیت خانه در زمان سفر استفاده می‌کند تا در صورتی که ساکنین یک خانه و واحد مسکونی قصد سفر داشته باشند یا ساعت‌ها دور از منزل خویش باشند، بتوانند با فراغ بال و بدون استرس به سفر خویش بپردازند و از سفرشان نهایت بهره را ببرند.

هنگام سفر و وقتی شما در منزل خود نیستید، امنیت خانه می‌تواند با سرقت وسایل گران قیمت یا وقوع حوادث مختلف به خطر بیافتد. بنابراین شما باید پیش از آنکه اقدام به سفر نموده و خانه را ترک کنید، به فکر تأمین امنیت خانه خود باشید تا آسایش و آرامش شما در زمان سفر برقرار باشد.

چگونگی تأمین امنیت خانه در زمان سفر

تأمین امنیت خانه در زمان سفر یا هنگامی که کسی در خانه شما نیست، با توجه به زندگی امروزی کار سخت و پیچیده‌ای به نظر نمی‌رسد. با ارائه توضیحات و راهکارهایی که در ادامه این مطلب خواهد آمد، به خوبی با راهکارهای این موضوع آشنا خواهید شد.

به طور کلی می‌توان گفت که وقتی سخن از تأمین امنیت خانه در زمان سفر می‌شود، می‌توان از دو زاویه به این قضیه نگاه کرد: یکی تأمین امنیت خانه به منظور جلوگیری از سرقت وسایل گرانبها و ارزشمندی که در خانه شما وجود دارند و دیگری جلوگیری از هرگونه اتفاق ناخوشایندی که ممکن است علاوه بر امنیت خانه شما، جان همسایگان شما را نیز به خطر اندازد و هزینه‌های مالی و جانی بسیاری را روی دست شما بگذارد. به همین منظور برای تأمین امنیت خانه برای هر دو مورد به ارائه راهکارهایی خواهیم پرداخت.

ارائه راهکارهایی برای تأمین امنیت خانه به منظور جلوگیری از سرقت

در صورتی که قصد مسافرت دارید ولی در عین حال نمی‌خواهید که هیچ یک از وسایل مورد نیاز و گرانبهای زندگی شما از بین برود، می‌توانید با انجام توصیه‌های زیر، تأمین امنیت خانه را برای خود و خانواده‌تان تضمین کنید:

تامین امنیت خانه در زمان سفر
الف) خرید و نصب دوربین مداربسته

استفاده از دوربین مداربسته یکی از راهکارهایی است که با استفاده از آن می‌توان وضعیت منزل را در هر لحظه کنترل کرد. امروزه دوربین‌های مداربسته را جهت تأمین امنیت خانه در زمان سفر به گونه‌ای ساخته و طراحی کرده‌اند که با کمک یک حسگر حرکتی، در صورت ورود یک فرد مزاحم یا سارق به منزل شما، از این موضوع مطلع شده و علاوه بر فعال کردن آلارم، به صورت بیسیم (وایرلس) به گوشی شما اطلاع می‌دهند. به این ترتیب به محض مطلع شدن از این امر می‌توانید فوراً مراتب را به پلیس یا همسایگان و آشنایان خود خبر دهید تا سارق را دستگیر کرده یا فراری دهند.

ب) استفاده از گاوصندوق‌های غول پیکر با رمزهای عجیب

شما می‌توانید تمامی اشیای منقول مانند طلا، سکه‌ و ارزهای خارجی خود را درون گاوصندوق بگذارید و خیال خود را از به یغما نرفتن آن‌ها توسط سارقان آسوده کنید. وجود یک گاوصندوق خوب و باکیفیت می‌تواند به هنگام سفر، آرامش را به شما ببخشد و خیالتان را از تأمین امنیت خانه راحت کند. گاوصندوق‌های مدرن امروزی به رمزهای چندگانه و متعدد مجهز هستند و حتی اگر خودتان هم رمز عبورشان را فراموش کنید، باز کردن آنها روزها زمان می‌برد!

ج) هوشمندسازی منازل مسکونی

هر چقدر علم و تکنولوژی پیشرفت می‌کند، راهکارهای جدیدتری هم برای تأمین امنیت خانه عرضه می‌شود. یکی از پیشرفت‌های محسوس در این مورد، هوشمندسازی منازل مسکونی است. به عنوان مثال یکی از ویژگی‌های جالب در سیستم امنیتی خانه‌های هوشمند این است که می‌توان تنظیماتی را انجام داد تا در زمان غیبت شما در منزل، چراغ‌ اتاق‌های مختلف به صورت تصادفی روشن و خاموش شوند یا پرده‌های منزل باز و بسته شوند. به این ترتیب سارقان احتمالی تصور خواهند کرد ساکنین در منزل حضور دارند و با این ترفند، خیالتان بابت تأمین امنیت خانه راحت خواهد بود.
تامین امنیت خانه در زمان سفر

ارائه راهکارهایی برای تأمین امنیت خانه به منظور پیشگیری از بروز حوادث

دسته‌ای از راهکارها به منظور تأمین امنیت خانه منوط به اقدامات پیشگیرانه از بروز حوادث غیرمترقبه است. ساکنین پیش از ترک خانه خود (خواه به مدت یک یا چند روز یا حتی چندین ماه) باید دست به اقداماتی پیشگیرانه بزنند تا تأمین امنیت خانه خویش را در زمان ترک خانه تضمین نمایند. این اقدامات به صورت زیر هستند:

الف) بستن شیرهای اصلی آب و فلکه گاز

پیش از ترک خانه، شیرهای اصلی آب و شیر فلکه اصلی گاز را ببندید و از بستن آن‌ها به طور کامل اطمینان حاصل نمایید تا حادثه‌ی جبران‌ناپذیری مانند نشت گاز و آب یا آتش‌سوزی برای خانه‌ی شما پیش نیاید. اجرای همین کار ساده می‌تواند تأمین امنیت خانه شما را تا حدود زیادی تضمین نماید.

ب) سپردن کلید منزل به فرد مطمئن

می‌توانید کلید منزل خود را به فرد مطمئنی بسپارید تا در زمانی که شما در خانه نیستید، هر از چندگاهی به منزل شما سر بزند و همه چیز را تحت کنترل قرار دهد تا حادثه‌ای برای منزل شما به وجود نیاید.

ج) قفل کردن در و پنجره‌های منزل

پیش از ترک خانه حتما باید از بستن و قفل شدن در و پنجره‌های منزل اطمینان حاصل کنید و آن‌ها را دوباره چک کنید تا مبادا در یا پنجره‌ای باز باشد و امنیت خانه را به خطر بیاندازد. حتماً می‌دانید که استفاده از دربهای آکاردئونی، ضدسرقت و قفل‌های کتابی به جای قفل‌های آویز، امنیت منزل شما را افزایش خواهد داد.

د) استفاده از از سوئیچ‌های تایمری

یک اشتباه رایج در میان اغلب افراد این است که قبل از سفر، چراغ‌های منزل خود را روشن می‌گذارند با این هدف که کسی متوجه نبود آنها در منزل نشود. این شیوه که متاسفانه هنوز هم بسیار رایج است، روش نادرستی برای تامین امنیت خانه به شمار می‌رود و به راحتی توسط سارقان شناسایی می‌شود. روشن گذاشتن چراغ‌های منزل در هر ساعتی از شبانه روز حتی به هنگام روشنایی صبح خود دال بر این مسئله است که شما به سارق چراغ سبز نشان داده‌اید و او به راحتی متوجه این ترفند شما می‌شود.

پیشنهاد می‌شود از سوئیچ‌های تایمری برای این منظور استفاده کنید که راهکاری به مراتب بهتر و مقرون به صرفه‌تر است و به هیچ عنوان هیچ کس متوجه نبود شما در منزل نمی‌شود. این سوئیچ‌ها بر اساس زمان‌بندی که تنظیم می‌کنید، چراغ‌ها را روشن و خاموش می‌کنند و جلوه‌ای طبیعی از حضور ساکنان را در منزل به وجود می‌آورند.

بروزرسانی : ۲۱:۳۱ ۱۳۹۹/۰۱/۰۹

گروه مشاورین املاک ایوان توسط جمعی از مشاورین املاک مجرب و معتبر منطقه پاسداران راه‌اندازی شده و هدف اصلی خود را ارائه‌ی خدماتی صادقانه و بر مبنای احترام به حقوق مشتریان قرار داده است. ما در این مجموعه به دنبال آن هستیم تا مشاوره‌های تخصصی را در مورد خرید، فروش و اجاره‌ی املاک در اختیار مشتریان قرار دهیم و با رعایت اصل انصاف، مراجعین خود را در راه رسیدن به اهداف خود همراهی کنیم. خرید ملک آپارتمان در پاسداران را از ما بخواهید

© Armani. All rights reserved. Terms of use and Privacy Policy