نکات خرید و اجاره واحد اداری

اگر شما هم برای دفتر کار خود نیاز دارید یک واحد اداری بخرید یا اجاره کنید، این مطلب می تواند برایتان مفید باشد پس تا ادامه همراه ما باشید.

پیش از انجام هرکاری لازم است تعیین کنید که سند اداری نیاز دارید یا یک موقیت اداری؟ در املاکی که سند اداری دارند، می توانید هر نوع دفتری را راه‌اندازی کنید؛ این املاک اجازه نصب تابلو دارند و همچنین قیمت آن ها نیز بالاتر است. در مقابل، املاک با موقعیت اداری املاکی هستند که سند مسکونی دارند، اما به خاطر موقعیتشان مناسب دفاتر کاری هستند، مانند ساختمان هایی که در خیابان های اصلی قرار دارند. طبق قانون، در این املاک تنها امکان راه اندازی چندین نوع دفتر کار مخصوص وجود دارد، مانند مطب دکتر، دفتر مهندسی، دفتر وکالت و یا دفاتر فرهنگی هنری؛ وگرنه شهرداری این اجازه را دارد که دفتر شما را پلمپ کند.

پس از مکان، هزینه احتمالاً نگرانی بعدی شما برای انتخاب دفتر کار مورد نظر خود خواهد بود. دفتری را انتخاب نکنید که کسب و کار شما را در بدهی قرار دهد و رشد آن را متوقف کند.

یکی دیگر از نکات خرید و اجاره واحد اداری، نزدیکی به سیستم حمل و نقل عمومی است؛ زیرا شما قطعا همکاران و مراجعانی دارید که لازم است به دفتر کار شما تردد کنند. بنابراین لازم است که دفتر کار خود را در موقعیتی بگیرید که به سیستم حمل و نقل عمومی نزدیک باشد.

علاوه بر این، لازم است که مسئله پارکینگ را نیز جدی بگیرید. اگر بتوانید دفتری را بخرید یا اجاره کنید که پارکینگ مهمان هم داشته باشد، انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود که یک امکان خوب برای مهمانان شما به حساب می آید.

مسئله بعدی حضور لابی من در ساختمان است که خیال شما را راحت می کند که ساختمان مدیریت خوبی دارد و مراجعین شما در ابتدای ورود به ساختمان به خوبی راهنمایی می شوند.

نکته بعدی که می خواهیم به آن اشاره کنیم، وجود نور طبیعی در واحو مورد نظر است. شما احتمالا ساعت های زیادی در دفتر کار خود مشغول هستید و این که دفتر نور طبیعی داشته باشد، باعث می شود که انرژی بیش تری داشته باشید و کار خود را با کیفیت بهتری انجام دهید.

پیشنهاد برای شما

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه